Aleksandra Steć „Co pokazał mi ten rok…”

"Co pokazał mi ten rok... 
To, że nic nie dzieje się przypadkiem. Czas weryfikuje to, co jest dla nas ważne. Weryfikuje też ludzi. Osoby którym na nas zależy zawsze znajdą sposób żeby być obok.
Trzeba być ostrożnym, ale nie zamykać się na świat. Dobro które dajemy innym zawsze wraca. Być może za jakiś czas i w innej postaci ale wróci. Nie można tracić dobrego serca, tylko dlatego, że wydaje nam się, że świat jest straszny i zły. Czasem na swojej drodze spotykamy kogoś kto odciśnie największy ślad na naszym sercu i spowoduje największe zmiany w naszej osobowości.
Nie ma sensu nosić w sobie żalu, czasem trzeba wszystko zostawić i iść dalej. Trzeba wybaczać, ale nie bać się jednocześnie odejść od tego co jest toksyczne.
Nie warto tłumić swoich emocji. Nie warto też odkładać niczego na później.
Marzenia są ważne, ale nie zawsze to co nam się wydawało największym szczęściem, tym właśnie jest.
Życie to jeden wielki chaos, a w tym całym chaosie najważniejsze jest żeby mieć kogoś, kto będzie ciepłą przystanią w której będziemy mogli się schować przed wszystkim tym co jest dla nas zbyt trudne."


Autorka Aleksandra Steć - psycholog, pisarka i poetka, zakochana w słowach, cudownym mężczyźnie i w życiu. Skrajny wrażliwiec i chaotyczna dusza, która chłonie całą sobą piękno tego świata. Autorka książek „Moja dusza pachnie Tobą” i „Dotyk Twoich słów”.

Źródło tekstu:
Facebook -> Psychologia relacji damsko-męskich
Źródło screen'a:
e-sklep autorki https://aleksandrastec.pl/sklep/

Autor: agnecha

czasem wierszem piszę..

15 myśli na temat “Aleksandra Steć „Co pokazał mi ten rok…””

 1. Este mundo es extraño… hay que perderse para encontrarse… encerrarse en uno mismo para poder abrirse… desaparecer en el silencio, para poder escuchar… para sentirse solo, para apreciar la presencia de la otra persona… experimentar el amor de otra persona para que puedas amarte a ti mismo
  Esta distancia no se mide en kilómetros. Esta distancia se mide por el sacrificio de lo más preciado que tenemos para ofrecer. Un lugar en el corazón.
  Gracias Amigo por ser así y por tener paciencia para poner en orden esta alma : *

  Polubione przez 1 osoba

 2. Cuando uno encuentra, de tanto buscar en el subsuelo de los sentimientos, a la chica de tenue brillo en los ojos, con una piedra en la mano y flores en su cabello, la soledad y la tormenta desaparecen por encanto y la vida cobra sentido porque tienes con quien compartir. La distancia se mide lo que tarde unas palabras de aliento para recomponer el alma.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Son auténticas personas afortunadas. Es una verdadera felicidad conocer a una persona así en tu vida. Estar en el corazón de alguien y sentir su presencia da sentido a la vida y rompe con la soledad.
  Tengo suerte 🙂 Quiero traer felicidad 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 4. ..no nie wiem, nie wiem 😉 Trzebaby zapytać o to moich doświadczonych przyjaciół 😉 o te wytrzymywanie ;p
  Chaos w myślach nie pomaga 😉

  Polubione przez 1 osoba

 5. ..Pięknie i szczerze napisane. Tak prawdziwe, tak właśnie jak lubię. Dziękuję 🙂 Miło mi, że zajrzałeś i zostawiłeś tak głęboki ślad. I też mam cichą nadzieję, że nie ostatni.
  Najlepsze życzenia płynące z głębi zakamarków serca i duszy, zatrzymanie, ofiarowanie czasu/uwagi/cząstki siebie i przyjęcie tego wzamian.. wspólne szukanie tego co ważne.. jest jak czerpanie z źródeł tej wody, o której piszesz. Nadaje sił, sensu, „smaku” (?) życiu. Umieć się zatrzymać, i jednocześnie obecność obok siebie osoby, która.. przystawia „lustro”.. złapać wspólny moment.. marzenie.. to niesamowite szczęście 🙂

  Polubienie

 6. Tak sobie myślę, że najlepszymi życzeniami, dla wszystkich i każdego z osobna, są te najprostsze, z serca, z duszy głęboko zaczerpnięte jak źródlana woda, nie ubierane w kolorowe słowa, płowiejące na wietrze czasu. Każde podsumowanie jest ważne, każde zatrzymanie w pół kroku i zwolnienie w biegu, by dostrzec, by zrozumieć, by wysłuchać drugiej osoby, by chcieć być uważnym. Jestem tu po raz pierwszy, mam nadzieję nie ostatni. Pozdrawiam.

  Polubione przez 1 osoba

 7. Jak tak myślisz to tylko wzmacniasz tą sytuacje. Myślę , tak z perspektywy swoich doświadczeń , że dużo wymagamy od siebie ,perfekcjonistki ,aktywne , rozwijające się i oczekujemy tego od naszych bliskich ,a to trzeba ich akceptować takimi jakimi są i tylko zachęcać do rozwoju i doskonalenia .Myśląc o tym, że trudno im z Tobą wytrzymać ,podświadomie wmawiasz im swoje przekonanie, bo ja myślę ,że bez Ciebie jeszcze trudniej im wytrzymać . Buziolki:)):)):))

  Polubione przez 1 osoba

 8. Dziękuję Ci za tę garść przemyśleń. Jak zwykle uderzasz w samo sedno. Takie skarby się zdarzają, a ja mam wyjątkowe szczęście. Choć czasem trudno jest ze mną wytrzymać..

  Polubione przez 1 osoba

 9. Trudne czasy, dla wszystkich ludzi na całym świecie, tak jak autorka tekstu trafnie określiła „życie to wielki chaos” trudno to wszystko co się dzieje ogarnąć, zrozumieć i cudownie jest mieć taki cudowny lek na całe zło przy sobie, kogoś kto da nam wsparcie ,w chwilach zwątpienia, kogoś kto wysłucha ,czasem pomoże zrozumieć ,kto da nam świadomość ,że w tych trudnych czasach nie jesteśmy całkiem sami, doda otuchy i wiary, że razem damy radę ,że przetrwamy te trudne czasy i że w końcu będzie lepiej. Miejmy nadzieję, że z tego chaosu narodzi się coś dużo lepszego, lepszy nowy świat, bo przecież wszystko co się wydarza ma swój cel i sens, że te trudne lekcje czegoś dobrego i mądrego nas nauczą. Pozdrawiam serdecznie :)):)):))

  Polubione przez 1 osoba

 10. Es un lujo encontrar a esa persona que nos sepa oír. Que nos haga ser importantes, como en realidad lo somos todos. Que nos escuche, que nos muestre interés por nuestras cosas, hasta por las más insignificantes. Es un deseo que todos tenemos.

  Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: