Pokręcony wpis

Miał być komentarz pod postem u Skowrona, jest dziwny post tutaj. Czemu nie? Stanowczo za bardzo trzymam dystans i za mało piszę..

U mnie.. wczoraj śnieg popruszył po południu. Bardzo delikatnie.. Pierwszy śnieg.. pożegnał sąsiada. Pewnie akurat sypał jak go spuszczali w dół. Nie byłam, tzn. myślami byłam, modlitwą, zadumą. Rozsadek wziął górę.. bezpośrednio po wzięciu leku osłabiającego odporność ryzyko złapania wirusa wzrasta.. Ale i tak nie czuję się usprawiedliwiona. Chciałam być. Poza tym składałam się po złej nowinie. Złe ma tendencję do zbiegania się, do kumulacji. Teść znowu będzie walczył z rakiem. Po czterech latach względnego spokoju znów gdzieś w nim siedzi.. Nie ma wyjścia. Trzeba walczyć żeby żyć.. Przełom a może raczej wyłom w spokoju. Było za długo dobrze, za dobrze było..

Przełomy.. potrzebne? konieczne? niezbędne?.. by iść dalej.. by wszystko toczyło się w tzw. przód, by coś działo się, by nie było.. nudno, jednostajnie.. za dobrze.. równowaga musi być 😦 A co złego jest w spokojnej monotonii, bezpośpiechu, braniem chwili takiej jaka jest? Cieszeniem się nią. Po cholerę chcieć więcej niż się ma. Zatrzymać dobry moment i w tkwić w nim w nieskonczoność..
Wiem, stanie w miejscu wodzie szkodzi..a rzucane patyki na wartką wodę same płyną do „swojego nieokreślonego” celu.. Ruch wodzie służy. Jest świeża, przejrzysta, nowa.. inna. Jednak nadal nie lubię przełomów, nadal lubię swoją bezpieczną monotonnię. Uśmiecham się.. z dziwnym grymasem, gdy słyszę tak modne dziś hasła, motywacje „ku rozwoju”.. wyjdź ze strefy komfortu! Zrób coś ze sobą.. przełam się! Hehe.. dobrze mi w tej mojej.. twierdzy. A świat niech świruje. Mam to w d*! I jeszcze mam bunt i złość, że musi dziać się zło obok dobra. Współistnieć.. dualny świat.. tak podobno dla równowagi.. I tak w koło Macieju, pokręcony świat.. Moje pokręcone niewypowiedziane myśli.. ekh 😦

Autor: agnecha

czasem wierszem piszę..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s