promocja, like i gratis..

takie tam zapiski po obejrzeniu paru live show’ów..brrrr

żebrania o atencję
skromność piętnują
nagość promują

nie pojmuję!

promocja, promocja!
nagość na tacy
jacy jesteśmy – piękni jacy?!?
bez zahamowań maniacy..

już nie trzeba.. [po co czas tracić?!?]
zabiegać, kochać, starać..
coś wartościowego przeznaczone
na momenty intymności
w całości.. na scenę!!
na skrzywionych oczu żer widowisko
bezwstyd, pośmiewisko..
😦

tak przesuwa się nieprzesuwalne granice
małymi dawkami..
oswoić, przyzwyczaić
umiera przyzwoitość, zasad brak
pękają normalności fundamenty

promocja!
Tanio…
!GRATIS! oddam..
zmasowany kicz

zużyte serce poharatana dusza
promocja, promocja!
za darmo..
NIC to jest warte!

nic już nie cieszy
nic nie zaskakuje,
nic nie wzrusza
wartości nie ma..

wartości przecież nie mierzy się ilością lajków!
zlajkowani zmierzeni
pustą wartością otumanieni
dziczeje świat 😦

________________________________
agnecha, 21.08.2020

Źródło obrazu: wikipedia.org

Autor: agnecha

czasem wierszem piszę..

13 myśli na temat “promocja, like i gratis..”

 1. Dzięki Piotr.. szczerze to nie wow 😦 Wolałabym, żeby ktoś mi powiedział, że mylę się, głupoty gadam i pokazał mi lawinę pozytywów w tym temacie. Nie podoba mi się to moje „widzenie”.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Dzięki Piotr.. szczerze to nie wow 😦 Wolałabym, żeby ktoś mi powiedział, że mylę się, głupoty gadam i pokazał mi lawinę pozytywów w tym temacie. Nie podoba mi się to moje „widzenie”

  Polubione przez 1 osoba

 3. ;(( oj Miejmy nadzieję, że tak będzie, ze nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło. I wrócimy do równowagi.. świat wróci..

  Polubienie

 4. Też jestem tego zdania, telewizji bez mała nie oglądam, już prawie wcale, czasami tylko

  przypadkowe fragmenty, po prostu nie trawię, tej agresji wulgarnego seksu, przemocy i głupoty.Sutki społeczne i ekonomiczne pandemii to myślę ,że się dopiero będą nasilać ,świat już nigdy nie będzie taki jak był, to tak jak po zamachu 11września 2001 roku w USA, a nawet jeszcze gorzej bo pandemia jest pierwszy raz w historii znanego nam świata na taką skalę .Już w Afryce na skutek biedy nasilonej czynnikami ekonomicznymi pandemii ,nasila się głód i śmiertelność z tego powodu przewyższ śmiertelność z powodu pandemii.A skutki izolacji pewnie przerosną nasze przewidywania.Staram się być optymistką ,ale to co już widzę nie napawa optymizmem.A może nie ma złego co by na dobre nie wyszło , może potrzebny nam wszystkim jakiś silny wstrząs,świat już nie raz upadał i podnosił się ,nie może być stale źle ,wahadło z taką samą siłą odchyla się w lewo i w prawo.
  Pozdrawiam jednak pełna wiary w dobro:))

  Polubione przez 1 osoba

 5. Molekułko moja, niestety czuję podobnie 😦 Przeraża ta bezsilność.
  Widzę, że pandemia, izolacja i „przyzwolenie” a raczej odgórny nakaz do pracy i nauki zdalnej bardzo pogłębiły problem. Jest bardzo utrudnione uspołecznianie dzieci, integracja, nawiązywanie relacji, kontaktów.. Dzieci i dorośli bardziej uzależnili się od internetu/gier, for społecznościowych. Trudniej sie rozmawia.. a może tylko za bardzo to wszystko wyolbrzymiam. 😦

  Polubione przez 1 osoba

 6. Podpisuję się za Tobą rekami i nogami ,takie obawy miałam już jak zaczęła się u nas w kraju pojawiać moda na odtwarzacze wideo, pod koniec lat 80 ubiegłego wieku i to już zbiera swoje żniwo ,niestety co się sieje to się zbiera ,też miałam obawy o swoje dzieci , a teraz to jestem szczęśliwa,,że mam już to za sobą ,chociaż widzę jak to niszczy wrażliwość moich wnuków. Przerażające jest to, że to się niestety nasiliło i to w takim tempie a my nie wiele co z tym robimy.Obawiam się, że to już wymknęło się spod społecznej a może z pod każdej kontroli:))

  Polubione przez 1 osoba

 7. Bez „chyba”. To ważny temat, bo bezpośrednio wpływa na „widzenie”/postrzeganie świata, a przez to też na przyszłość naszych dzieci. To co oglądają, widzą wokół, jak zachowują się bliscy, znajomi to ich „normalność”, to ich świat, uczą się zachowań, relacji. Dobrze widać to w zabawach dzieci w przedszkolu. Odgrywają role, przekładają swoje doświadczenia z domu, ale też i bawią się w zabawy inspirowane bajkami. Widzialeś teraźniejsze bajki? Też jest walka dobra ze złem, ale są sporo bardziej brutalne..
  A.. tak mi przyszło teraz do głowy. Myślisz, że te wszystkie produkcje typu uwaga fakty kryminalni big bradery i low wyspy nie mają wpływu nawet już dorosłych? Jedne odbierają nadzieję i wiarę w sprawiedliwość, sens uczciwości (ludzie się zamykają się, boją się i nie znają nawet sąsiadów), inne zaburzają i zmieniają system wartości (znieczulając na zło, wprowadzając pseudo tolerancję, która jest mylona z ignorancją, obojętnością). Ludzie sa „odważniejsi” na eksperymenty -ok, ale nie myślą o konsekwencjach. Przesuwanie granic zmienia świat. Od nas zależy w którą stronę. Można nie udźwignąć..
  Poczytaj artykuły w necie, dużo tego jest. Kto szuka ten znajdzie. pozdrawiam i. czekam niecierpliwie na kolejne przygody Stefana 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 8. cholera, mam właśnie wpis o Stefanie (opowiadanie), w którym piszę troszkę o chronieniu dzieci – to chyba bardzo ważny temat. Osobiście nie oglądam telewizora, a jak już to mega rzadko. Taki mamy świat, że wylewa się zewsząd porno i inna gówność…

  Polubione przez 1 osoba

 9. To niedopracowany wiersz, zbitek myśli do przerobienia. Na prawdę przeraża mnie jakość podawanych ludziom programów/produkcji. Ja rozumiem, że czasem trzeba się jakoś odmóżdżyć i obejrzeć coś „lekkiego”, ale ten obecy zestaw.. szkoda pisać 😦
  Masz rację, nie dajmy się zwariować.. tylko ja boję się o nasze dzieci.. oni też to oglądają.. jakie wzorce? jakie wartości są im zapodawane?

  Polubione przez 2 ludzi

 10. Nie przepadam za wierszami, ale ten akurat mi się podoba.
  Człowiek ewoluował w kulturze łowiecko-zbierackiej, gdzie w zasadzie nie istniała własność, a dzisiejszy świat… jaki jest, każdy widzi.
  Moim zdaniem najważniejsze, to nie dać się zwariować.
  Pozdrawiam mocno i serdecznie!

  Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: