Patrz przed siebie, ślepoto! ;)

Mój instruktor nauki jazdy mawiał: „Patrz przed siebie, bo zajedziesz tam gdzie patrzysz”. Z każdym rokiem życia mamy większą świadomość, że sami sobie zgotowaliśmy ten los. Tu gdzie jesteśmy, jacy jesteśmy.. to suma doświadczeń i przeżyć, które w nas się odcisnęły.. Niektóre z naszych decyzji życiowych były w tamtych warunkach i w tamtym momencie życia rozsądne. Choć nie zawsze mądre. To, czy mądre/dobre dla nas poznaje się dopiero po ich konsekwencjach.. Czasem po latach człowiek przeżywa i cierpi przez to co zrobił, ale trzeba umieć sobie wybaczyć, poukładać i zrozumieć.. to był inny świat i człowiek był inny z innymi marzeniami.. Spojrzeć na siebie samych z perspektywy – jacy byliśmy WTEDY, spojrzeć, wyciągnąć wnioski na przyszłość i.. zamknąć przeszłość.

Jest jeszcze inna myśl szarpana, że „człowiek broni błędów, które kocha”.. ale to już inna bajka..

Autor: agnecha

czasem wierszem piszę..

21 myśli na temat “Patrz przed siebie, ślepoto! ;)”

 1. a może troszeczkę stety też?
  Ostatnie burzliwe wydarzenia w moim życiu nauczyły mnie szukać dobrych stron złego.. jakkolwiek głupio to brzmi.. plusy minusów – minusy plusów ;p

  Polubione przez 1 osoba

 2. Ludzie to marzyciele. Chodzą z głową w chmurach nie patrząc pod nogi i wybijają zęby potykając się o wyboiste kamienie, którymi gęsto usłana jest rzeczywistość..

  Polubienie

 3. Jeśli to był wybór z pójściem ‚na łatwiznę’ i po najmniejszej linii oporu to pewnie miałbyś czego żałować, no chyba że wybór spełniał oczekiwania.. ale to z reguły okazuje się później.

  Polubienie

 4. ..czyli żeby nie żałować trzeba robić nic? 😉
  ..skłaniam się bardziej ku myśli, że cokolwiek mógłbyś zrobić (dobrego), a nie zrobisz to kiedyś będziesz żałować. Niewykorzystane szanse bolą najbardziej.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: