w promieniach świtu

..znów zapowiada się piękny dzień.
Szukam raczej plusów i „zamykam się” w swoim świecie.. dom, podwórko, ogródek. Oglądanie TV i wiadomości ograniczam do minimum. Wolę posłuchać muzyki, albo reportaży z yt (np. tu).
Coraz bardziej zaczyna mi brakować wycieczek rowerowych w pole „przed siebie”, na przełaj.. w tym roku nie będzie wiosennych zdjęć z okolicznych łąk i pól 😦

Przekroczenie „progu” własnej furtki budzi niepokój..
Poza tym.. całkiem dobrze się czuję z tą kwarantanną.. mnóstwo czasu na robienie tego, ma co zwykle brakowało czasu i próbowania nowych rzeczy. Pomidory i kwiaty rosną w rozsadzie. Swoja sałata i rzodkiewka już smakuje na zwykłej kanapce.. Fajnie mi w tym swoim „kokonie”.

Niestety znowu zapowiada się SUSZA.. Nie było jasnozielonego koloru wiosennej trawy, a teraz już jest wyschnięta placami. Sporadycznie oglądane wiadomości mocno przygnębiają. Boli świat i przeraża to, co może z niego zostać po zarazie. W moim rejonie względny spokój, ale – żeby nie marnować czasu – dalej szyję maseczki dla współmieszkańców. Jest dobry cel, łatwiej wstać o świcie i szybciej leci czas..
Pierwsza partia już poszła do ludzi. Niedługo będą kolejne.

Autor: agnecha

czasem wierszem piszę..

Jeden komentarz na temat “w promieniach świtu”

  1. Se suele decir que las almas generosas tienen ganado el cielo. Con tu noble acción, tienes ganado él agradecimiento y aprecio de aquellas personas que van a recibir tus mascarillas. No solo es sentirse cristiano,sino, practicar los preceptos que ello conlleva. Una lección de generosidad que debemos aprender en estas horas donde el ser humano necesita un toque de esperanza para creer que no están solos. Yo me siento orgulloso de ser tu amigo.
    Manuel

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s